עגלת קפה / עגלות קפה ישראל
חיפוש
חיפוש

מה אני צריך בשביל לפתוח עגלת קפה?

מה אני צריך בשביל לפתוח עגלת קפה?

איך לפתוח עגלת קפה בישראל? המדריך המקיף

מה צריך לעשות כדי לפתוח עגלת קפה בישראל? תחום עגלות קפה בישראל רותח ורבים מבינים שמדובר על עסק רווחי, אם רק ימצאו את המיקום הנכון ויוכלו לקבל את כל האישורים המתאימים.

איך פותחים עגלת קפה? איזה אישורים צריכים בשביל עגלת קפה בישראל? האם אפשר לפתוח עגלת קפה בכל מקום? כמה כסף צריך להשקיע בשביל עגלת קפה? איך משווקים את העגלה? והאם פתיחת עגלת קפה שונה מפתיחת פוד-טראק? מדריך מלא לפתיחת עגלת קפה בישראל.

עגלות קפה: תחום רווחי ומבוקש שצובר תאוצה

עגלות קפה ופוד טראק כמעט ואינם שונים זה מזה למעט סוג האוכל ודרך ההכנה שלו, לעומת זאת בעוד שהפודטראקים הפכו כבר מזמן ללהיט, בשנים האחרונות עגלות הקפה צוברות תאוצה ובדרך להפוך לשחקן השולט בשטחים ציבוריים פתוחים וסגורים.
בעלי עסקים רבים וגם עצמאיים חדשים בוחרים להשקיע בעגלת קפה ולהשקיע כסף רב עבור האפשרות לרווחים נאים בכל חודש ולהפוך מקום קטן להצלחה גדולה.
לפני החלטה על הקמת עגלת קפה או השתתפות במכרז לעגלת קפה, עברו על המדריך המקיף לפתיחת עגלות קפה בישראל.

אישורים לעגלת קפה בישראל

בתוך אתר משרד הפנים תוכלו למצוא מפרטים אחידים ברישוי עסקים רוכלות מזון, המדינה דאגה להסדרת רישוי עסקים ניידים ונייחים שאינם מבני קבע, במפרט תוכלו למצוא את כל הדרישות וההסברים, למפרט אחיד לפריט רישוי 6.9 א'  רוכלות מזון – לחצו כאן.
טרם ההקמה מומלץ להתייעץ עם מנהל רישוי עסקים ברשות המקומית בה אתם עתידים לפתוח את עגלת הקפה שלכם, לעיתים יהיו הגבלות על מכירה מראש ולעיתים תוכלו להפוך את עגלת הקפה שלכם ליותר עגלת פוד טראק (אוכל) מאשר רק קפה, בתקנות החוק ניתן למצוא מצבים המבדלים בין מכירת אוכל סגור או מוכן המצריך חימום, מה צריך לעשות במקרה של צורך בטיגון ועוד.

רישוי עסקים של העירייה יוכלו להסביר לכם את השלבים לקבלת רישיון עסק לעגלת קפה, במרבית הרשויות הגדולות והבינוניות תקבלו מדריך רישוי מותאם או לכל הפחות דף הסבר עם המסמכים והאישורים אותם תצטרכו להציג.

אם הוצאתם רישיון עסק מרשות מקומית אחת הוא לא יהיה תקף לשום מקום אחר מלבד אותה רשות מקומית, עגלת קפה ניידת מקבלת אישור מקדים מרישוי עסקים של אותה רשות מקומית בה עגלת הקפה פועלת, את האישור מקבלים גם לעגלת קפה עם תשתית קבועה שצפויה להישאר במקום הנוכחי שלה למשך מספר חודשים רצוף.
העלות לרישיון עסק משתנה מעת לעת, כמספר אלפי שקלים בצירוף עלויות תכנון.

כמה כסף צריך להשקיע בשביל לפתוח עגלת קפה?

עגלת קפה היא עסק לכל דבר ועניין וכמו כל עסק מומלץ להכין תכנית עסקית, ראשית עליכם לקחת בחשבון את ההוצאה הגדולה ביותר שלכם והיא ההוצאה על העגלה עצמה (, לאחר שבחרתם את הסגנון, תגבשו את הנקודות שסובבות את התדמית שלכם ומה אתם צפויים למכור וכך תוכלו להבין איזה סוג עגלה אתם צריכים, ההמלצה היא להבין כמה התקציב שלכם מראש וכמה אחוז מהתקציב תוכלו לחרוג, עגלת קפה יכולה לעלות כמה עשרות אלפי שקלים לעגלה קטנה ולעיתים גם כ- 150 אלף ש"ח ומעלה לעגלות קפה גדולות עם תוספות, אבזור לעגלה והתאמות שונות פנימיות וחיצוניות עשויות לעלות כמה עשרות אלפי שקלים נוספים.

אם זכיתם במכרז לעגלת קפה, ייתכן וחלק מדרישות המכרז יהיו מימון ו/או ביצוע של התקנות ריהוט גן לבחירת העירייה או הגוף הציבורי ולעיתים גם עלויות שיפוץ יכללו במכרז, כל גוף ציבורי והחלטותיו אך במרבית המקרים לא מדובר על עלויות הגבוהות יותר מכמה אלפי או עשרות אלפי שקלים נוספים וכן אלו יקוזזו מדמי שכירות השטח החודשיים במרבית המקרים.

העלויות אינן מסתכמות רק בעגלה עצמה, כאמור עלויות להוצאת רישיון עסק יסתכמו בכמה אלפי שקלים נוספים, במידה וזכיתם במכרז תצטרכו לשלם שכירות חודשית המשתנה ממקום למקום ומחושבת על ידי הרשות לפי הערכת שמאי (אם מדובר על אישור להצבת עגלת קפה או משאית אוכל ללא שכירות תצטרכו לשלם רק על עלות אחסון לנגרר על סך של כמה מאות שקלים בחודש), אם לא מדובר על ניהול וביצוע עצמי שלכם ייתכן ותצטרכו לקחת עובד אחד או יותר אך ההמלצה היא להפעיל את העסק בעצמכם בשנה הראשונה ולקבל החלטה מושכלת, ציוד ואבזור לעסק ינוע בעלות של כמה עשרות אלפי שקלים (תנור קטן, מיקרו, מקרר שתייה ומקרר מזון, מזגן קטן, ציוד מטבח, מכונות קפה, שייקרים ועוד, מטבח מנירוסטה, רצפה עם חומר מונע החלקות, ובהתאם לסוג העסק) וכן חלק מהרשויות המספקות תשתית לעגלה יגבו מכם במסגרת המכרז עלות על חשמל ומים.

הוצאה משמעותית צפויה היא הסחורה עצמה, עליכם לבחון ולבחור ספקים אמינים ומקצועיים שיספקו לכם חלק ולעיתים חלק ניכר מהמזון והשתייה, יותר סחורה תצריך יותר מקום אחסון וכן עלויות כבדות יותר, מומלץ להתחיל בקטן ולצמוח בהתאם לגודל המתאפשר והאפשרות הפיננסית של העסק שלכם.
הוצאות צפויות נוספות: ייעוץ עם גורם מקצועי לתכנון העסק (אלא אם מגיע מובנה באופן מלא מהיצרן שעומד בכל התקנים), ביטוחים (ביטוח צד ג' ואם אתם מעסיקים עובדים אז חבות מעבידים), מטף כיבוי במשקל 5 ק"ג, שטחי אחסון, פחי זבל והוצאות נוספות התלויות בסוג העסק.
ללא תכנית עסקית לא מומלץ להוציא כספים, צרו לכם עלויות עתידיות חד פעמיות ועלויות קבועות וכן הערכת הכנסות צפויה ותתאימו את המחירים לאורך הפעילות של עגלת הקפה.

איפה קונים עגלות קפה בישראל?

בדומה לפוד טראק, עגלת קפה תהיה לרוב ניידת, סוג ראשון הוא עגלת קפה בסגנון משאית או רכב מסחרי שקיבלו אישור מקדים מרישוי עסקים באותה רשות מקומית ויוכלו לנוע ממקום למקום.
הסוג השני ונפוץ בקרב אזורים בהם יש תשתית ייעודית לעגלת קפה הוא עגלת קפה נגררת, עגלת קפה קבועה או ניידת ומגיעה בגדלים שונים ומתפקדת כמעיין בית קפה קטן ולרוב אינה זזה ממקומה מלבד ימים מסוימים בשנה בהתאם לסיכום עם הרשות המקומית או הגוף הציבורי ובהתאם לתנאים המסוכמים מראש.

אם זכיתם במכרז תצטרכו לעמוד בתנאים בסיסים לגודל ונראות עגלת הקפה ולעיתים הוראות לעגלות קפה ספציפיות שתחויבו לרכוש בהתאם לתנאי המכרז, אם טרם נכנסתם לשוק עגלות הקפה ויש לכם את האפשרות לבחור את סוג העגלה תוכלו לבקר במספר עגלות קפה בישראל ובדגש על עגלות קפה בעיר בה אתה צפויים לפתוח את העגלה או בערים השכנות ולברר עם בעלי העסקים על סוגים שונים מומלצים של עגלות הקפה, רובן נגררות ואם תבחינו היטב נראות לרוב באופן זהה למעט שינויים שונים שבעלי העגלה בחרו לעשות כדי לבדל עצמם מאחרים.
ברשת ניתן למצוא יצרני עגלות קפה קטנות שמתאימות לרוב לאירועים קטנים או מתחמים שונים ועד עגלות קפה בינוניות וגדולות עם נגרר, אפשרות לקירוי וצל לעומדים בתור הקרובים, עגלות קפה עם דלפק ועוד.

השיטה הטובה ביותר היא לבחור משאיות אוכל למכירה, פוד טראק בסגנונות מסוימים נמכרים על ידי מספק ספקים שונים בארץ שמייבאים משאית עם אופציות שונות וכן גם כוללות אבזור שונה שיוכל להתאים לכם כבית קפה על גלגלים.
סגנונות משאית קפה מומלצות: פוד טראק בריסטה לקפה, עגלת קפה למשקאות קלים, שייקים ובירה ועד עגלת קפה מותאמת אישי לבעלי עגלות קפה שמעוניינים סגנון ייחודי ומוכנים להשקיע קצת יותר.

איפה כדאי לפתוח עגלת קפה?

לוקשיין לעגלת קפה הוא שם המשחק, עליכם לבצע בדיקה מקיפה אודות המקום בו אתם עתידים לפתוח עגלת קפה, מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע ולוודא שהמקום בו אתם עתידים לפתוח עגלת קפה ולהשקיע כסף רב הוא מקום כדאי שלא ישאיר אתכם עם חורים בכיסים.

השאיפה היא להיות כמה שניתן עסק בו הלקוחות הם פחות או יותר לקוח שבוי, גם אם מדובר על עגלת קפה במכרז של עירייה או גוף ציבורי/ממשלתי אחר, עליכם לבדוק היטב שמדובר לוקשיין עם תנועת לקוחות פוטנציאליים גבוהה וחשוב מכל תחרות נמוכה ככל הניתן.
במבט על עגלות קפה מצליחות, ניתן לראות שהעגלות המצליחות ביותר הן לא רק אלו שהשקיעו בשיווק ורעיון מקורי אלא בעיקר מיקום עגלת הקפה היה המרכיב המרכזי במתכון להצלחת העסק.
עגלות קפה במרכז אינם רק העגלות המצליחות!

מכרז לעגלת קפה ברשות מקומית

רשויות ומועצות מקומיות מפרסמות מעת לעת מכרז להפעלת עגלת קפה בשטחן, עירייה שמפרסמת מכרז לעגלת קפה ביצעה את הבדיקות הנדרשות ולא פעם השקיעה סכומי כסף שנעים בין עשרות למאות אלפי שקלים כדי להכשיר שטח ציבורי לעגלת קפה (תשתיות, שיפוץ שירותים, ריהוט גן נוסף ועוד) – מכרזים אלו מבוקשים מאוד, שכן במקרים שכאלו תוכלו לזכות בקהל לקוחות קבוע ולהגדיל את הסיכוי להפוך את העסק לרווחי ומצליח.

חשוב לציין שמכרזים לעגלות קפה בשטח ציבורי בבעלות ציבורית נפוצות בקרב רשויות באופן ישיר, אך לעיתים ניתן להיתקל במכרזי עגלת קפה באמצעות חברה כלכלית מטעם הרשות ולא פעם גם מכרזים ממשלתיים לעגלות קפה – תעקבו ותבררו לגבי אופציות זמינות או תכנון עתידי, זכייה במכרז יכולה להיות שווה כסף רב.

מה למכור: איזה סגנון עגלת קפה מומלץ לפתוח?

קיבלתם את כל האישורים? זכיתם במכרז? אתם עתידים להפעיל את עגלת הקפה שלכם ואם מדובר על זכייה במכרז ייתכן ויחולו עליכם הגבלות במכירה או הוראה למכירה של מינימום מוצרים וסוגים שונים, לרוב הדבר מצריך מחשבה רבה ולאחר מכן איתור ספקים מורשים שעומדים בדרישות החוק.
עיצוב העגלה וסוג האוכל יצביעו על הסגנון, מומלץ להתאים את הסגנון לאזור בו אתם מוכרים ואף למקד את הסגנון של העגלה בהתאם לאופי הלקוחות הצפויים שלכם באותה העיר.

מרבית בתי הקפה מוכרים אוכל מוכן וארוז, אם נדרש חימום העובדים בעגלה יכניסו את האוכל לחימום, ההבדל בין מכירת אוכל מוכן לבין הכנת אוכל שונה מבחינת הרישיון, פשוט יותר להפעיל עסק עם אוכל מוכן כדוגמת: כריכים בייגל/לחמנייה/פרצל (טונה, אבוקדו, בלט ביצים, חביתות מסוגים שונים, גבינות, סלמון וגבינת שמנת עם דרישת קירור), טוסטים, מאפים מוגנים לחימום (בורקסים מסוגים שונים, קרואסונים במילואים שונים, פיצות מוכנות לחימום), מאפים יבשים (עוגיות מתוקות ומלוחות) וכן סלטים מסוגים שונים שנשארים בקירור.
במסגרת השתייה ניתן למכור בקלות שתייה קלה (שייקים, שתייה קרה מוכנה, מיץ סחוט) וכן שתייה חמה (קפה מסוגים שונים, תה), בישראל ניתן למצוא עשרות עגלות קפה שמוכרות גם אלכוהול ואלו עומדים בדרישות לעסק שמוכר אלכוהול לצריכה במקום לאחר השעה 23:00.

הנחיות כלכליות למכירת אוכל ושתייה בעגלת קפה

מומלץ לקרוא היטב את ההנחיות לעגלת רוכלות, בין היתר בעגלת קפה ובפוד טארק ניתן לבצע פעולות חיתוך ותיבול אוכל, להפשיר אוכל בהתאם להוראות יצרן, לחמם מזון קפוא ולא קפוא, למכור אוכל ארוז מראש ומוכן לאכילה, אפייה או טיגון של מזון צמחי שאינו מוכן לאכילה (עברו על ההנחיות לגבי טיגון אוכל מוכן לאכילה כדוגמת שניצלונים), טיגון חביתה מביצים מפוסטרות וכן הרכבת מנות באמצעות מריחה וערבוב למזון מוכן לאכילה שנארז ע"י מקור מורשה.
הכנת מיצים והרכבת אוכל חייבים להתבצע מול הלקוחות (מלבד פעולות קטן כמו טיגון צ'יפס קפוא), אין לטפל במוצרים גולמיים נאים מן החי (בשר, עוף, דגים שאינם קפואיים), אין להכין תבשילים, אין להכין מנות מוכנות מראש בעצמכם וניתן למכור את אוכל ארוז ע"י יצרן מורשה או להכין את האוכל מול עיניי הלקוח, כמו כן מזון בתפזורת יימכר באמצעות כפפות חד פעמיות בהחלפה אחת לשעה או באם ביצעתם עם הכפפות פעולה שאינה הכנת מזון.
הקפידו שלא לעבור על ההנחיות, ביקורת אחת של העירייה ו/או משרד הבריאות ואתם יכולים לספוג נזקים כלכליים גדולים על לכדי סגירה.

אולי יעניין אותך גם

פתיחת עגלת קפה בישראל דורשת מספר שלבים ושיקולים. הנה כמה דברים חשובים שתצטרך לזכור:
 1. רישום עסק: כדי להפעיל עגלת קפה בישראל, תצטרך לרשום את העסק שלך בממשלת ישראל. הדבר כרוך בקבלת רישיון עסק, רישום מיסים וקבלת כל האישורים הנדרשים.
 2. מיקום: יהיה עליך לבחור מיקום עבור עגלת הקפה שלך נגיש וגלוי ללקוחות פוטנציאליים. בהתאם למקום שבו אתה מתכנן להקים, ייתכן שיהיה עליך לקבל אישורים או הרשאות מהרשויות המקומיות.
 3. ציוד: תצטרכו להשקיע בציוד לעגלת הקפה שלכם, כמו מכונת אספרסו, מטחנת קפה ומקרר. תצטרך גם לשקול את העלות של מרכיבים, כגון פולי קפה, חלב וסירופים.
 4. שיווק: תצטרך לפתח אסטרטגיית שיווק כדי למשוך לקוחות לעגלת הקפה שלך. זה עשוי לכלול יצירת אתר אינטרנט או נוכחות במדיה חברתית, עיצוב שילוט מושך את העין והצעת מבצעים או הנחות ללקוחות הראשונים.
 5. בריאות ובטיחות: תצטרכו לוודא שעגלת הקפה שלכם עומדת בכל תקנות הבריאות והבטיחות בישראל. זה כולל השגת כל האישורים הדרושים לטיפול במזון, שמירה על ניקיון הציוד ומרחב העבודה שלך, וביצוע נהלי טיפול ואחסון נאותים במזון.
 6. תכנון פיננסי: לבסוף, תצטרך לפתח תוכנית פיננסית עבור עגלת הקפה שלך, כולל הקרנת העלויות וההכנסות שלך, קביעת מחירים עבור המוצרים שלך, וקביעת כמה רווח תצטרך לעשות כדי לכסות את ההוצאות שלך ולהרוויח.

פתיחת עגלת קפה בישראל למטרת הנאה או רווח?

פתיחת עגלת קפה בישראל יכולה להיות מיזם עסקי רווחי אם מנוהל נכון. הנה כמה שלבים שיעזרו לך לפתוח עגלת קפה מוצלחת ולהרוויח ממנה כסף:
 • פתח תוכנית עסקית: לפני שתתחיל את עגלת הקפה שלך, צור תוכנית עסקית שמתארת את המטרות שלך, שוק היעד, אסטרטגיית התמחור ותוכנית השיווק שלך. זה יעזור לך להישאר ממוקד ולקבל החלטות מושכלות תוך כדי השקת העסק שלך וצמיחתו.
 • מצא מיקום אסטרטגי: בחר מיקום עם תנועה רגלית גבוהה, כגון פינת רחוב סואן, מתחם משרדים או אזור תיירותי. הקפד לקבל את כל ההיתרים או ההרשאות הנדרשים לפעול במיקום זה.
 • השקיעו בציוד איכותי: רכשו ציוד איכותי שיפיק משקאות קפה עקביים ואיכותיים, כמו מכונת אספרסו, מטחנה ומקרר. זה יעזור לך להתבלט מהמתחרים ולמשוך לקוחות נאמנים.
 • הצע חוויה ייחודית: הבדל את עגלת הקפה שלך על ידי הצעת חוויה ייחודית, כגון שימוש בפולי קפה ממקור מקומי או יצירת משקאות קפה מותאמים אישית. שקול להוסיף מגע אישי לעסק שלך, כמו להציע מאפים תוצרת בית או ליצור פינת ישיבה נעימה.
 • התמקדו בשירות לקוחות: הפכו את שירות הלקוחות לעדיפות עליונה על ידי מתן שירות ידידותי וקשוב, שימוש בחומרי גלם איכותיים והבטחת העגלה שלכם נקייה ומזמינה. לקוחות מרוצים נוטים יותר לחזור ולהמליץ על העסק שלך לאחרים.
 • נהל את הכספים שלך: עקוב אחר ההוצאות וההכנסות שלך כדי להבטיח שאתה מרוויח. קבע מחירים תחרותיים אך עדיין מאפשרים לך לכסות את העלויות שלך ולהרוויח. שקול להציע תוכניות נאמנות או מבצעים כדי למשוך לקוחות חוזרים ולהגדיל את המכירות.
על ידי ביצוע השלבים הללו תוכלו לפתוח עגלת קפה מצליחה בישראל ולהצליח להרוויח ממנה כסף. זכור להישאר גמיש ולהסתגל למגמות המשתנות בשוק ולהעדפות הלקוחות כדי להבטיח את הצלחת העסק שלך לטווח ארוך.

מה לגבי מיקום? איפה מומלץ למקם את עגלת הקפה שלי בישראל?

הצלחת עסק עגלות הקפה שלכם בישראל תלויה במידה רבה במיקומו. הנה כמה מקומות מומלצים לשקול למקם את עגלת הקפה שלך:
 • רחובות וצמתים סואנים: הקמת עגלת הקפה שלך באזור עתיר תנועה כמו פינת רחוב סואנת, מדרחוב או צומת יכולה לעזור לך למשוך מספר רב של לקוחות פוטנציאליים.
 • אזורי עסקים ופארקי משרדים: הצבת עגלת הקפה שלך באזורים עם ריכוז גבוה של משרדים, כגון אזורי עסקים ופארקי משרדים, יכולה להיות אסטרטגיה רווחית. אנשים רבים העובדים באזורים אלה מעריכים את הנוחות של קבלת קפה וחטיפים מבלי לעזוב את מקום עבודתם.
 • אזורי תיירות: אזורי תיירות כגון חופים, פארקים ואתרים היסטוריים יכולים להיות גם מיקום מצוין עבור עסקי עגלות קפה. תיירים מעריכים לעתים קרובות את הנוחות של קפה או חטיף מהיר בזמן סיור או הנאה משעות הפנאי.
 • ליד תחבורה ציבורית: הצבת עגלת הקפה שלך ליד מוקדי תחבורה ציבורית כמו תחנות אוטובוס או רכבת יכולה להיות צעד חכם. נוסעים לרוב מעריכים קפה מהיר או חטיף בדרכם לעבודה או כשהם ממתינים להסעה.
 • אירועים ושווקים בחוץ: הקמת עגלת הקפה שלך באירועי חוצות כגון קונצרטים, פסטיבלים ושווקים יכולה להיות דרך מצוינת להגיע למספר רב של לקוחות פוטנציאליים בפרק זמן קצר.
זכור כי מיקומים מסוימים עשויים לדרוש אישורים או רישיונות, לכן חשוב לבצע את המחקר ולקבל את כל ההרשאות הנדרשות לפני הגדרת עגלת הקפה שלך. בנוסף, קחו בחשבון את התחרות באזור ואת רמת הביקוש לקפה וחטיפים לפני בחירת מיקום.  

היית בעגלת הקפה מה אני צריך בשביל לפתוח עגלת קפה? ? נשמח לשמוע את חוות דעתך!

לחזור למשהו ספציפי?

עגלות קפה שאולי יעניינו אותך

חיפוש

רוצה להצטרף לניוזלטר שלנו ולקבל עדכונים על עגלות קפה, המלצות וטיפים?

תמליצו לי

מה כשר?

מה פתוח בשבת?

אפשר כאן 👇 לחפש עגלת קפה בתיאור חופשי בצ'אט של גוגל לפי שם העגלה, מיקום, סוג אוכל ועוד פרמטרים רבים..

עוד לא עוקבים אחרינו באינסטגרם? עקבו אחרינו coffeecarts.israel@

error: Content is protected !!